Víra v sebe sama

06.11.2023

Víra v sebe sama je klíčovým aspektem pro dosažení úspěchu a spokojenosti v životě. Zde jsou tři jednoduchá cvičení, která děláme s našimi účastnicemi projektu "Individuální konzultace pro Ukrajinky v Praze":

Udělejte si seznam svých úspěchů, i malých. Může se jednat o cokoli od úspěšných projektů v práci až po osobní úspěchy, jako je rozvoj nové dovednosti nebo překonání strachu. Opětovná návštěva tohoto seznamu vám připomene váš potenciál a schopnosti a také to, že jste již schopni dosáhnout svých cílů.

Vědomě věnujte pozornost svým myšlenkám a přeměňte je na pozitivní. Místo toho, abyste se soustředili na své nedostatky nebo se trápili svými neúspěchy, snažte se v situacích najít pozitiva a věřte ve svou schopnost je zvládnout. Neustálé praktikování pozitivního myšlení vám pomůže vidět vaše silné stránky a pochopit, že si zasloužíte úspěch.

Rozdělte velké cíle na menší, dosažitelné kroky. To vám pomůže cítit pokrok a důvěru v sebe v každé fázi. Když dosáhnete malých cílů, postupně zvýšíte své sebevědomí a uvědomíte si, že můžete dosáhnout větších cílů.Je nutné pamatovat na to, že sebedůvěra je proces, který vyžaduje čas, trpělivost a neustálé cvičení. Připojte se tedy k našemu projektu a získejte 12 konzultací s našimi mentory: https://forms.gle/XG7YsKVvqcFpiHyX7