Některé dovednosti, které mohou být užitečné při pohovoru pro teenagery

14.08.2023

1. Před pohovorem se seznamte se společností, do které nastupujete, abyste získali obecnou představu o jejích hodnotách, poslání a produktech nebo službách. Zkontrolujte si také svůj životopis a připravte si odpovědi na běžné otázky.

2. Řekněte nám o svých úspěších, dovednostech a zájmech. Zdůrazněte svou ochotu učit se novým věcem a rozvíjet se.

3. Buďte zdvořilí a přátelští. Komunikujte jasně a expresivně. Pozorně poslouchejte otázky a konkrétně na ně odpovězte.

4. Prokázání emoční inteligence: Ukažte, že jste schopni komunikovat a pracovat v týmu. Odpovězte na otázky týkající se vaší schopnosti pracovat s ostatními lidmi a řešit konflikty.

5. Kladení otázek: Nezapomeňte, že pohovor je také vaší šancí dozvědět se více o společnosti a práci. Ptejte se na pracovní prostředí, možnosti rozvoje, očekávání zaměstnavatele od kandidáta na tuto pozici a další podrobnosti, které jsou pro vás důležité.

6. Snažte se během pohovoru zůstat pozitivní a sebevědomí. Ukažte svou motivaci a nadšení pro příležitost pracovat pro tuto společnost.

7. Zeptejte se na následný proces: Na konci pohovoru se zeptejte na další kroky v procesu rozhodování a časový rámec, kdy můžete očekávat odpověď. To vám pomůže držet krok s dalším vývojem situace.

8. Pokud projednání platu ještě neproběhlo, můžete o něj požádat. Buďte připraveni diskutovat o svých očekáváních, ale také zvažte tržní standardy a úroveň zkušeností.

9. Připravte se na ukončení pohovoru: Poděkujte personalistovi nebo tazateli za příležitost k pohovoru a pozitivní zkušenost. Pokud máte další otázky, zeptejte se, jak je nejlépe kontaktovat.

Ukrajinští teenageři, kteří chtějí mluvit, se mohou zaregistrovat k účasti v projektu Vítejte v České republice / Vítej v Česku: https://forms.gle/vfoERs6y2j6yUY8T9