Komunikaci ve skupině teenagerů

18.10.2023

Dospívání není vždy jednoduchá zkouška, ale je také potřeba najít se v novém kolektivu, městě, extrémní...Zde jsou tři hry, které doporučujeme učitelům nebo pracovníkům s mládeží a které mohou pomoci vybudovat komunikaci ve skupině teenagerů:

1. "Kdo jsem?" (Kdo jsem?)Tato hra podporuje rozvoj komunikace a schopnosti vysvětlovat. Každý účastník si napíše na papír nebo nalepí lísteček se jménem slavné osobnosti (celebrity, literárního hrdiny apod.), aniž by si ho ukazoval. Poté si navzájem kladou otázky ano nebo ne, aby uhodli, kdo jsou. Tato hra povzbuzuje teenagery, aby pokládali otázky, naslouchali odpovědím a komunikovali spolu.

2. "Ostrov důvěry"Tato hra podporuje rozvoj důvěry a vzájemného porozumění ve skupině. Účastníci sedí v kruhu a zavřou oči. Jeden účastník stojí uprostřed kruhu a padá dozadu, přičemž počítá s tím, že ho ostatní účastníci podpoří. Hráč se musí spolehnout na důvěru a komunikaci skupiny a zbytek týmu mu musí dát jistotu, že ho podporuje. Poté se role vymění a každý účastník se dostane na řadu, aby byl v centru důvěry.

3. "Talking Stick" (Talking Stick)Tato hra podporuje konzistentní a respektující skupinovou diskusi na dané téma. Účastníci sedí v kruhu a přednášející dává "mluvící hůl" (může to být jakýkoli předmět, například hůl, plyšová hračka atd.).

Přihlaste se do našeho kurzu pro ukrajinské teenagery v ČR: https://forms.gle/Rtupd3EJydJ54n7cA