Hledání budoucího povolání

04.11.2023

Jedním z cílů našeho projektu pro ukrajinské teenagery je vytvořit podmínky pro hledání budoucího povolání.

V rámci projektu pracujeme na rozvoji sebeidentifikace, která pomáhá teenagerům pochopit jejich zájmy, dovednosti, hodnoty a smysl života.

Zahrnutí vhodného nasměrování do procesu hledání povolání pomáhá teenagerům při výběru vhodných kurzů, předmětů a vzdělávacích programů, které přispívají k rozvoji jejich dovedností a přípravě na zvolené povolání.

Když teenageři cítí, že jejich zájmy a hodnoty se promítají do jejich budoucího povolání, mají silnou motivaci učit se a rozvíjet své dovednosti. Při hledání pracovních příležitostí pomáháme zorientovat se včetně českého trhu práce, naučit se potřebné dovednosti a kvalifikaci pro zvolený obor.

Je důležité mít na paměti, že výběr povolání by měl odpovídat zájmům, dovednostem a hodnotám člověka.

Zde je několik profesí, které jsme na žádost teenagerů během studia podrobně zkoumali:

1. Vývojář softwaru: S rostoucí poptávkou po technologických dovednostech může být vývoj softwaru výhodnou kariérní volbou. Dospívající, kteří rádi řeší problémy, kódují a pracují s počítači, mohou zkoumat programovací jazyky a využívat související vzdělávací příležitosti.

2. Grafický designér: Pokud má teenager kreativní talent a baví ho práce s vizuály, může být grafický design skvělou kariérou. Mohou rozvíjet své dovednosti s návrhářským softwarem, dozvědět se o rozvržení a vytvořit portfolio, aby předvedli svou práci.

3. Správce sociálních sítí: Teenageři jsou aktivními uživateli sociálních médií. Své znalosti a vášeň pro sociální média mohou využít ke kariéře manažera sociálních sítí. Tato role zahrnuje vytváření poutavého obsahu, správu online komunit a analýzu metrik sociálních médií.

4. Podnikatel: někteří teenageři mají silného podnikatelského ducha a touhu rozjet vlastní podnikání. Mohou prozkoumat své zájmy a identifikovat příležitosti na trhu, vypracovat podnikatelský plán a získat potřebné dovednosti pro zahájení vlastního podnikání.

Pro teenagery je důležité prozkoumat své zájmy, přijďte na náš bezplatný kurz:

Kurz pro ukrajinské teenagery ve věku 15-18 let: https://forms.gle/Rtupd3EJydJ54n7cA