Granty a crowdfunding

23.10.2023

Granty a crowdfunding jsou dva oblíbené způsoby financování studentských startupů. V našem projektu představujeme účastníkům různé příležitosti: 

Granty - poskytují organizace, nadace, instituce nebo univerzity za účelem podpory a rozvoje studentských startupů. Granty mohou být vyčleněny pro konkrétní odvětví, jako jsou technologie, média, věda nebo sociální podnikání. Aby studenti získali grant, musí obvykle podat žádost, ve které vysvětlí svůj nápad, podnikatelský záměr a potenciální dopad svého startupu. Granty mohou poskytnout nejen finanční podporu, ale také přístup k mentorství, pracovnímu prostoru a dalším užitečným zdrojům.

Crowdfunding je proces získávání finančních prostředků, při kterém lidé investují malé částky peněz do projektu prostřednictvím online platforem. Tento způsob financování se obvykle používá k přilákání širokého spektra investorů nebo kupujících, kteří věří v koncept studentského startupu. Studenti obvykle vytvoří stránku projektu na platformě crowdfunding, kde vysvětlí svůj nápad, cíle, nabídnou odměny nebo výhody pro přispěvatele a stanoví finanční cíl. Pokud projekt do určitého termínu přiláká dostatek finančních prostředků, jsou peníze převedeny studentům na realizaci jejich startupu.Crowdfunding může být použit jako samostatný způsob financování nebo v kombinaci s jinými zdroji financování, jako jsou granty nebo investice. Je důležité udělat si průzkum a vybrat crowdfundingovou platformu, která nejlépe vyhovuje konkrétním potřebám vašeho startupu.Účastníkům kurzu říkáme i o dalších zdrojích financování, jako jsou podnikatelské inkubátory, akcelerátory, stipendia nebo soutěže pro studenty. Je důležité důkladně prozkoumat dostupné příležitosti a komunikovat s relevantními organizacemi, abyste našli nejlepší zdroje financování pro svůj startup.

Přihlaste se do kurzu "Vítej v Česku" pro ukrajinské teenagery v ČR: https://forms.gle/Rtupd3EJydJ54n7cA